Spływy kajakowe Kaszuby i zwiedzanie kajakiem

Opublikowany

Spływy kajakowe Kaszuby sposobem na zwiedzanie

Kaszuby to bardzo ciekawe miejsce w Polsce, które pozwala na spędzenie urlopu w bardzo pięknych okolicznościach przyrody. Istotną rzeczą, którą trzeba wiedzieć o tym obszarze naszego kraju, jest to, że jest tam naprawdę bardzo wiele malowniczych rzek, miejsc do zwiedzenia i atrakcji. Jeśli chodzi o rzeki, to przede wszystkim na nich są organizowane spływy kajakowe Kaszuby, które odbywają na tym pięknym terenie. Kaszuby to również śliczne jeziora, a nie tylko rzeki. To również wiele atrakcji, które można zwiedzać nie tylko autem czy rowerem, ale też kajakiem. Najważniejsze jeżeli chodzi o spływy kajakowe dla firm to to, że odbywają się one w naprawdę wyjątkowym terenie, pozwalającym nie tylko na podziwianie przyrody, ale także relaks.

Kaszubskie atrakcje

Na Kaszubach jest naprawdę wiele ciekawych miejsc, które pozwalają każdemu na miłe spędzenie czasu. Prezentujemy kilka wybranych atrakcji, które warto odwiedzić, jeżeli nie interesują nas spływy Wdą. Do większości można również dopłynąć kajakiem, łącząc obie formy turystyki. Wśród miejsc, na które warto zwrócić uwagę na terenie Kaszub oraz okolic będą między innymi takie atrakcje jak zoo w Żukczynie w okolicach Gdańska, Kaszubski Park Krajobrazowy, park miniatur, park etnograficzny czy też wiele innych. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości na tym terenie jest Szymbark, czyli miejsce, gdzie można zobaczyć dom do góry nogami oraz domy sybiraków. Można też próbować wyjątkowego piwa, które jest warzone w lokalnym browarze. Warto również odwiedzić Fojutowo, gdzie znajduje się unikatowe przecięcie rzeki oraz akweduktu.

Relaks w kajaku

Jednak niezależnie jakie atrakcje chciałbyś zobaczyć, to z całą pewnością warto zarezerwować sobie czas na Kaszuby kajaki, z których można skorzystać na tym terenie. Relaks w terenie oraz w trakcie obcowania z przyrodą, to naprawdę świetna sprawa. Z całą pewnością warto spróbować spędzić czas w ten sposób, ponieważ można nie tylko się poruszać, ale także poobcować z przyrodą, która doskonale relaksuje. Można zobaczyć ptaki, owady, odpocząć i po prostu bardzo dobrze się bawić. Kaszuby oferują wiele ciekawych atrakcji i miejsc.

Autor
Kategorie Ciekawe miejsca, Turystyka