Spływy Wdą - malownicze i odprężające

Opublikowany

Spływy Wdą dla każdego poziomu zaawansowania

Rzeka Wda, siostra Brdy – dwie rzeki, które meandrując przez całe Kaszuby, dają najlepsze z możliwych warunki do spływów kajakowych. Spływy Wdą to przygoda i odpoczynek w jednym. Kajaki na Kaszubach, to wręcz obowiązkowy program dla turystów, którzy odwiedzają Pomorze. Rzeka Wda uchodzi za spokojną i bezpieczną, nawet dla początkującego kajakarza. Dlatego kojarzona jest jako doskonały pomysł na rodzinną wyprawę czy spływy kajakowe dla firm, gdzie nie wszyscy uczestnicy posiadają takie samo doświadczenie w kajakarstwie.

W otoczeniu pięknej natury

Wda spływy kajakowe to najchętniej uczęszczany szlak kajakowy na całym Pomorzu. Atutem tej rzeki jest spokojny nurt oraz niesamowicie urokliwe i bogate otoczenie, przez jakie odbywają się spływy. Decydując się na spływ kajakowy Wdą przepływamy przez bujne lasy pełne zwierząt i ptactwa. Na trasie spływu można spotkać żeremia bobrów oraz chronione okazy motyla Modraszki. Po drodze Wda łączy się z kilkoma jeziorami w tym Lubiszewskim, Żur i Jeziorem Schodno. Relaksując się z dala od cywilizacji, możemy liczyć nie tylko na niezawodną naturę, ale też bogatą infrastrukturę i zaplecze kempingowe usytuowane wzdłuż biegu rzeki. Az 1/3 rzeki jest obszarem objętym ochroną. Trasy i szlaki spływów kajakowych prowadzą przez parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Wda, nazywana także Czarną Wodą, jest lewym dopływem Wisły.

Bogate zaplecze i wiele szlaków

Kaszuby to wymarzone miejsce dla kajakarzy. Kajaki na Kaszubach są ogólnodostępne. Bez ograniczeń, w zasadzie z każdego miejsca można rozpocząć spływy Wdą. Wszystko to dzięki gęsto usianej siatce wypożyczalni kajaków. Liczne trasy dają wiele możliwości wyboru od trudniejszych i dłuższych dla bardziej wytrwałych, po krótsze, bardziej rekreacyjne dla szybciej meczących się. Jednym z bardziej popularnych jest spływ kajakowy Lipusz. Jest to bardzo malowniczy szlak, zachwycający widokami z nieprzebraną ilością walorów przyrodniczych. Trasa nie należy do wymagających, dlatego nadaje się dla grup seniorów, rodzin z dziećmi. Na trasie tego spływu spotkamy najwięcej miłośników tej formy relaksu. Trasę można podzielić na etapy lub ukończyć ją szybciej w Loryncu po 12 km lub po 18 km w Czarlinie.

Autor
Kategorie Turystyka, Sport